واژینوپلاستی

واژینوپلاستی

به طور کلی می توان گفت که واژینوپلاستی به کلیه اعمال زیبایی و ترمیمی ای گفته می شود که به روی واژن و ناحیه تناسلی صورت می گیرد ؛ اما چیزی که بیش از همه مرسوم تر است تنگ کردن واژن با جراحی واژينوپلاستي می باشد.

در این روش عضلات کانال داخلی واژن تنگ شده و شلی و افتادگی شدید واژن را اصلاح می کند. گشادی واژن می تواند دلایلی مختلفی داشته باشد. این دلایل عبارتند از :

واژینوپلاستی

  1. افزایش سن که موجب کاهش کلاژن سازی می شود.
  2. داشتن زایمان های متعدد
  3. و کاهش وزن شدید

در واقع زمانی که واژن شل می شود ، عضلات دیواره آن کنترل خود را از دست می دهند و این امر موجب می شود تا لذت جنسی کاهش یابد یا دچار بی اختیاری ادرار شوند. اما با انجام واژینوپلاستی دیواره و عضلات ناحیه تناسلی مجددا سفت شده و شلی برطرف می شود و حتی پوست اضافه واژن نیز برداشته خواهد شد. با انجام این جراحی کیفیت تماس جنسی و اعتماد به نفس فرد افزایش می یابد.

انجام جراحی واژینوپلاستی می تواند به صورت بیهوشی کامل یا با بی حسی موضعی انجام شود و عمل حدود یک الی دو ساعت به طول می انجامد.

اقدامات قبل از واژينوپلاستي

  • انجام آزمایش خون و تست پاپ اسمیر ضرورت دارد.
  • در صورت مصرف دارو های هورمونی باید از دو هفته پیش از جراحی واژینوپلاستی ، استفاده از آن ها را قطع کنید.
  • چنانچه هرگونه داروی گیاهی یا شیمیایی مصرف می کنید ، حتما به پزشک خود اطلاع دهید و در رابطه با ادامه مصرف آن ها با پزشک خود مشورت نمایید.
  • افرادی که به عفونت های قارچی یا باکتریال مبتلا هستند ، باید ابتدا نسبت به رفع آن ها اقدام کنند و تا زمانی که به طور کامل برطرف نشده ، انجام جراحی واژینوپلاستی را به تعویق بیاندازند.
  • از یک ماه پیش از جراحی واژینوپلاستی از سیگار کشیدن خودداری نمایید.

پاسخ

1 × 1 =

Call Now Buttonتماس با دکتر