لابیاپلاستی

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی : لابیا بخشی از ناحیه بیرونی ارگان تناسلی بانوان می باشد و دهانه واژن ، کلیتوریس و مجرای پیشاب را پوشانده و حفاظت از آن ها را به عهده دارد.

انواع لابیا

در حقیقت دو نوع لابیا ؛ تحت عناوین لابیا ماژور و لابیا مینور وجود دارد.

منظور از لابیا ماژور ، لابیای بیرونی است که در برگیرنده کلیتوریس ، دهانه واژن و لابیا مینور می باشد.

لابیا مینور ، لابیاهای داخلی می باشد که از دو لایه پوست تشکیل شده و در طرفین دهانه واژن و مابین لابیاهای بیرونی ( لابیا ماژور ) واقع شده است.

لابیاپلاستی چیست ؟

یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی در حوزه زنان ، عمل لابیاپلاستی می باشد که سبب بهبود شکل ظاهری لابیاهای ماژور و مینور می شود. این عمل ، غالبا با هدف کاهش سایز و طول لابیاهای داخلی ( لابیا مینور ) انجام می گیرد.

لابیاپلاستی

اندازه طبیعی لابیاهای داخلی چقدر است ؟

اندازه استاندارد و علمی مشخصی برای اندازه و سایز لابیا مینور تعریف نشده است و اندازه این لابیاها در هر فردی متغیر است و به طور کلی تحت تاثیر عواملی از قبیل ژنتیک ، سن ، زایمان های متعدد و تغییرات هورمونی قرار دارد.

از لحاظ عملکردی ، چنانچه بزرگ بودن لابیاهای داخلی سبب ناراحتی و احساس درد در هنگام پوشیدن لباس های تنگ یا انجام برخی حرکات ورزشی شود و همچنین در صورتی که منجر به بروز عفونت های واژینال گردد ، انجام عمل لابیاپلاستی ضرورت می یابد.

از لحاظ زیبایی نیز همانطور که ذکر شد تعریف خاصی برای اندازه لابیاهای داخلی وجود ندارد ، اما معمولا از دیدگاه بانوان بهترین حالت این است که اندازه لابیاهای داخلی در حدی باشد که از لابیاهای بیرونی تجاوز نکند.

لازم به ذکر است که به کمک عمل لابیاپلاستی می توان به  برداشتن مقدار اضافی کلاهک کلیتوریس که مانع تحریک و لذت جنسی می شود ، نیز اقدام نمود.

فواید عمل لابیاپلاستی

  • جوانسازی اندام تناسلی
  • دستیابی به یک ارگان تناسلی زیبا
  • بالا بردن لذت جنسی و میزان اعتماد به نفس در مقاربت جنسی
  • پیشگیری از ایجاد درد و همچنین سایش در ناحیه لابیاها بخصوص در حین انجام فعالیت های ورزشی

روش های عمل لابیاپلاستی

برای انجام عمل لابیاپلاستی ، تکنیک های مختلفی وجود دارد که در ادامه به شرح توضیحاتی اجمالی پیرامون هر یک از این روش ها خواهیم پرداخت.

لابیاپلاستی

تکنیک trim

در این تکنیک ، لابیاهای داخلی می بایست بریده شوند و در آخر از طریق بخیه به یکدیگر متصل گردند.

این تکنیک به سرعت انجام می شود ، اما احتمال دارد که لابیاهای داخلی بیش از اندازه معمول بریده شوند و در نتیجه بر روی مرز لابیا ، جای یک خط زخم باقی بماند.

تکنیک wedge

در این تکنیک ، یک برش شبیه به شکل حرف V انگلیسی در مرکز بخش اضافی لابیاهای داخلی ایجاد می شود.

تکنیک wedge به دلیل حفظ مرز طبیعی لبه واژن ؛ در مقایسه با تکنیک trim ، بهتر می باشد.

استفاده از لیزر در عمل لابیاپلاستی

امروزه ، تکنولوژی لیزر در جراحی های زیبایی زنان بویژه عمل لابیاپلاستی مورد استفاده قرار می گیرد.

بهره وری از انرژی لیزر ؛ ضمن ایجاد برش هایی دقیق تر در لابیاها ، سبب تسریع روند ترمیم و بهبود بخیه ها و همچنین زیباتر شدن نتیجه عمل نیز می شود.

پاسخ

دو × 1 =

Call Now Buttonتماس با دکتر