زایمان طبیعی

زایمان طبیعی

زایمان طبیعی : به طور کلی می توان گفت که از ابتدای بارداری تا زمان زایمان مملو از انتخاب های شخصی می باشد. افرادی که می خواهند بلافاصله پس از زایمان کودک خود را در آغوش بگیرند و به هوش باشند ، زایمان طبیعی را برای خود بر می گزینند. همچنین زايمان طبيعي بسیار بی دردسر بوده و تولد فرزند را برای مادر لذت بخش می کند.

مزایای زایمان طبیعی

به طبع مهم ترین مزیت این روش ، ارتباط لمسی و عاطفی مادر و نوزاد است که بلافاصله پس از تولد ایجاد می شود ، در برخی موارد که زایمان از طریق سزارین انجام می شود ، ممکن است حتی تا چند روز مادر قادر به دیدن فرزند خود نباشد و نتواند نیاز های اولیه کودک خود همچون شیردادن ، آغوش گرفتن و خواباندن را برآورده کند. بررسی ها نشان داده نوزادانی که در ابتدای تولد با مادر خود ارتباط برقرار نمی کنند ، در بزرگسالی دچار آسیب های روانی خواهند شد. سایر مزایای زایمان طبیعی شامل موارد زیر می شود :

کاهش خطرات بیهوشی مادر

  • هزینه های کمتر از نظر اقتصادی
  • عدم نیاز به جراحی و شکافتن شکم
  • دوران نقاهت کوتاه تر پس از زایمان
  • عدم نیاز به احتیاط های فراوان پس از زایمان
  • از دست دادن خون کمتر در جریان زایمان نسبت به سزارین

زایمان طبیعی

درد زایمان طبیعی چقدر است ؟

درد زایمان طبیعی بسته به شرایط بدنی هر فرد و وضعیت نوزاد داشته و به گفته برخی از مراجعین دردی شبیه به پریود دارد اما با شدت بیشتر و فاصله های زمانی مقطعی. در واقع زمان تولد به دلیل اینکه نوازد به روی دهانه رحم فشار وارد می کند ، در قسمت های لگن ، واژن ، مثانه و روده ها درد ایجاد خواهد شد.

راه های کاهش درد و استرس زايمان طبيعي

  1. انتخاب محل زایمان
  2. برنامه ریزی
  3. تغذیه مناسب
  4. ماساژ
  5. ورزش های دوران بارداری

شرایط روحی و روانی دوران بارداری و زایمان

یکی از موثر ترین عواملی که در وضعیت زایمان مادر بسیار تاثیرگذار است ، شرایط روحی مادر و برطرف کردن نیاز های عاطفی آن ها در دوران بارداری و هنگام زایمان است. بسیاری از افراد به دلیل ترس از درد ناشی از زایمان طبیعی خواستار زایمان از طریق سزارین هستند اما باید گفت زایمان سزارین آسیب های بسیاری به بدن مادر وارد می کند.

پاسخ

شانزده − 9 =

Call Now Buttonتماس با دکتر